Just a reminder to yourself, that there is always more than one way to use food.  Check out the fun with foods page you put recipes there that make use  of items.  Since allergy foods can be expensive there is more than one way to save money by using the food on your body.  Just think the only difference is that you are making it verses buying it already done.  Just keep in mind the allergies that you have and if you start to have a reaction stop using it.  To tickle your memory remember you used a BRAND name cosmetic that did damage to you and sometimes the more simplistic the ingredients it’s easier to know what you may be allergic too.  So try that page out and have fun, just think of the other ways you can use the  money you are saving.